Niebezpieczne nawyki

W ostatnich latach, szczególnie w krajach wysoko rozwiniętych, wzrasta udział transportu w destrukcyjnym oddziaływaniu na środowisko.Emisja ze środków transportu w większości przypadków koncentruje się blisko powierzchni ziemi, powodując tym samym niewspółmiernie większe zagrożenie.Rewolucja w transporcie, jaka nastąpiła po II wojnie światowej, zwana jest przede wszystkim rozwojem motoryzacji.Olbrzymi przyrost liczby samochodów, a także, co się z tym wiąże, indywidualne preferencje dla tego sposobu podróżowania sprawiły, że transport drogowy stał się w największej mierze odpowiedzialny za naruszenie równowagi w środowisku przyrodniczym. Istniejące tendencje rozwoju transportu w Europie i w Polsce rodzą rosnące zagrożenie i koszty ekologiczne.Intensywnie rozwijający się transport i związana z nim infrastruktura zajmuje coraz rozleglejsze obszary gruntów rolnych, leśnych i innych.Najwięcej powierzchni pochłaniają szlaki komunikacji drogowej, a także związane z nimi parkingi, garaże i inne obiekty infrastruktury drogowej. W aglomeracjach miejsko-przemysłowych tereny zajęte przez obiekty związane z transportem samochodowym stanowią średnio 20-30% obszaru, a około 60% w dzielnicach centralnych. Środki transportu zbiorowego w miastach zajmują znacząco mniej powierzchni, przeciętnie 10-krotnie mniej w porównaniu z transportem indywidualnym.Budowa szlaków komunikacyjnych transportu drogowego, kolejowego i wodnego oraz obiektów im towarzyszących przyczynia się do określonych zmian w rzeźbie powierzchni Ziemi.

Narzekanie na zdrowie

Są osoby, które stale narzekają na własne zdrowie. Takich ludzi przedstawia się jako hipochondryków. Odczuwają wiele dolegliwości, które zwiastują choroby, jednak wybierając się do lekarza, który nic nie stwierdza są bardzo zawiedzeni. Próbują na własną rękę zdiagnozować u siebie chorobę. Do zdiagnozowania potrzebna jest odpowiednia wiedza. Niestety podręczniki medyczne nie nadają się do samodzielnego studiowania, ponieważ zawierają bardzo wiele szczegółów. Dobrym i niekosztownym rozwiązaniem mogą okazać się darmowe e-booki o tematyce medycznej. Mogą to być także darmowe e-booki na temat medycyny alternatywnej lub medycyny naturalnej. Darmowe e-booki warto zamawiać w kompletach. Faktycznie nabywanie takiego poradnika internetowego nic nie kosztuje, a pozwala na zdobywanie interesującej nas wiedzy. Faktem jest, że hipochondrycy będą bardzo zadowoleni z takich e-booków, które dostarczą im mnóstwo informacji o dolegliwościach, chorobach i leczeniu. Pozwólmy takim osobom pobawić się w lekarza i rozwiązywać medyczne zagadki. Medycyna naturalna w darmowych e-bookach nie powinna zdrowej osobie zaszkodzić. Chociaż zawsze trzeba być ostrożnym.

Nałogi

Niestety niektóre nawyki mogą przerodzić się w nałogi. Nałóg cechuje przede wszystkim ciągła potrzeba dostarczania pewnych składników do organizmu albo wykonywanie pewnych czynności. Osoby z nałogami nie mogą skupić się na codziennych czynnościach, ponieważ ich nawyki zajmują myśli. Nałogami może być stosowanie używek takich jak papierosy, alkohol, kawa, a także czynności takie jak obgryzanie paznokci, wyciskanie krostek. Ostatnio bardzo często spotyka się osoby, które są uzależnione od solarium, czyli od opalania czy od zakupów, a nawet od Internetu. Nie są to tylko fanaberie lekarzy, takie przypadki trzeba leczyć, bo jak w każdym rodzaju uzależnienia, także tutaj może dojść do nieprzyjemnych i groźnych konsekwencji. Niektóre nałogi nie są bardzo groźne, ale jak głosi przysłowie, co dużo to niezdrowo, dlatego należy unikać kontaktów, produktów czy sytuacji sprzyjającym uzależnieniom. Wszystkie uzależnienia leczy się przede wszystkim u psychologa, ponieważ to od naszej psychiki zależy czy będziemy potrafili stawić czoła niebezpiecznym nawykom.

Palenie zabija

Palenie zabija. Palenie szkodzi zdrowiu. Palenie powoduje raka i choroby układu krążenia. Takie i inne hasła widnieją na każdej paczce papierosów? Mimo takich groźnych przestróg, wiele osób je lekceważy i nadal sięga po papierosa. Palenie papierosów jest bardzo niebezpiecznym nałogiem, prowadzi do wielu chorób takich jak nowotwory, choroby układu oddechowego, choroby układu pokarmowego, choroby gardła i przełyku oraz dolegliwości takie jak częste bóle głowy, złe samopoczucie, nieświeży oddech, przewlekły kaszel, chrypka, żółty odcień skóry. Skutki palenia papierosów można by długo wymieniać, jednak nie zawsze trafiają one do palaczy. A dzieje się tak dlatego, że bardzo trudno jest zaprzestać palenia. Jest to bardzo silny nałóg. Organizm domaga się kolejnych dawek nikotyny, a gdy ich nie dostaje to człowiek robi się nerwowy oraz rozdrażniony. Poza tym przyzwyczajony jest do trzymania papierosa między palcami i nie ma czym zająć rąk. Palenie papierosów udaje się rzucić wielu osobom skutecznie na różne sposoby, dzięki silnej woli, plastrom, tabletkom czy gumom nikotynowym w niektórych przypadkach dzięki hipnozie. Każda pora jest dobra na rzucenie palenia i warto, dla własnego zdrowia oraz życia pozbyć się tego nałogu.