Życzenia i nasza motywacja

Życzenie jest zwykle życzeniem lub nadzieją na coś w przyszłości. W fikcji życzenia są często używane jako narzędzie fabularne. W folklorze życzenia „powodzenia” i „bycia zaakceptowanym przez kogoś ważnego” mogą być głównymi tematami, które czasami prowadzą do prawdziwych cudów.

W prawdziwym świecie większość z nas ma przynajmniej jedno życzenie. Jeśli chcesz czegoś wystarczająco mocno, prawie na pewno to otrzymasz.

Ale w prawdziwym świecie czasami tak się nie stanie. Być może będziemy musieli ciężko pracować, aby uzyskać to, czego chcemy. Być może będziemy musieli spełnić określone kryteria, aby otrzymać wniosek. Ale jeśli wiemy, że możemy osiągnąć nasz cel, nie ma znaczenia, co myślą inni.

Dzieje się tak często, gdy próbujemy uzyskać od życia to, czego chcemy. Jeśli wiemy, że możemy spełnić nasze marzenia, czasami po prostu się poddajemy.

Ale nie o to chodzi. Dlaczego ma znaczenie, ile pracujemy nad rzeczami? I dlaczego jest to dla nas takie ważne? Ponieważ chcemy wierzyć, że jeśli zrobimy wszystko dobrze, będziemy szczęśliwi, a rzeczy, których pragniemy, staną się rzeczywistością życzenia urodzinowe https://zyczenia.eu/zyczenia-urodzinowe/

Kiedy patrzymy na kogoś, kto ma wiele życzeń na liście życzeń, jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Po pierwsze, mogą mieć dobrą listę życzeń, ale wiele życzeń to życzenia skierowane przeciwko sobie. Na przykład mogą pragnąć sławy, ale mają też pragnienie bycia bogatymi, pragnienie posiadania męża celebryty, a nawet chęć wzbogacenia się.

Prawda jest taka, że ​​jeśli chcesz czegoś wystarczająco mocno, zawsze będziesz mieć problemy ze zdobyciem tego. Jeśli jednak skupisz się na rzeczach, nad którymi masz kontrolę, jest to ścieżka, która doprowadzi do sukcesu, którego pragniesz.

Kiedy więc czegoś pragniemy, skup się na pragnieniach, które doprowadzą do sukcesu, a nie na życzeniach, które tylko odciągają nas od tego, czego chcemy. i spraw, byśmy poczuli się winni. Kiedy skupiamy się na pozytywnych rzeczach, które mamy moc stworzyć, możemy osiągnąć w życiu więcej, niż kiedykolwiek marzyliśmy.